HomenieuwsAltcoinsHYPE omzetmijlpaal zet Hyperliquid hefboom weer op scherp

HYPE omzetmijlpaal zet Hyperliquid hefboom weer op scherp

Cryptofocus bron in google
Bybit - sponsored
Ontvang nu een welkomstbonus bij Bybit, maar liefst 30 USDC!

De HYPE omzetmijlpaal maakt van Hyperliquid opnieuw een hefboomverhaal. Phemex meldde op 6 juli dat het protocol na de grens van 1 miljard dollar omzet weer richting recordgebied trok. DefiLlama laat inmiddels 1,149 miljard dollar cumulatieve protocolomzet zien. Dat is stevig voor een top-10-token, maar de marktprijs vraagt ook veel. HYPE noteert rond 70,42 dollar, terwijl het open interest op Hyperliquid zelf boven 1,54 miljard dollar ligt. Daardoor draait dit stuk minder om de mijlpaal en meer om de vraag hoeveel hefboom de omzet kan dragen.
Wat je moet weten
1Phemex publiceerde het HYPE-stuk op 6 juli 2026 om 04.58 UTC.
2DefiLlama toont 1,149 miljard dollar cumulatieve Hyperliquid-omzet.
3CoinGecko zet HYPE op plek 10 met 15,67 miljard dollar market cap.
4Hyperliquid-data tonen 1,55 miljard dollar open interest in HYPE-perpetuals.

Marktcontext per 12.52 CEST. HYPE noteert 70,42 dollar. Dat is 2,7 procent onder de 24-uurs high en 2,7 procent boven de low. CoinGecko meldt 381,3 miljoen dollar 24-uurs volume. Hyperliquid zelf toont 21,95 miljoen HYPE open interest, goed voor ongeveer 1,55 miljard dollar. De funding rate, de vergoeding tussen long en short, staat op 0,00125 procent.

Waarom de HYPE omzetmijlpaal nu telt

Phemex schrijft dat Hyperliquid na de omzetgrens opnieuw richting zijn recordzone beweegt. De timing is relevant. HYPE staat in de live CoinGecko-lijst nu bij de tien grootste crypto-activa op market cap. Dat maakt de token geen klein DeFi-verhaal meer, maar een marktbreed risicopunt.

De ruwe omzetclaim is niet alleen afhankelijk van die nieuwsbron. DefiLlama telt voor Hyperliquid 1,149 miljard dollar cumulatieve protocolomzet. De laatste 24 uur kwam daar 788.113 dollar bij, tegen 10,12 miljoen dollar over zeven dagen. Dat verschil laat zien dat de mijlpaal echt is, maar dat het tempo per dag schommelt.

De CryptoFocus-berekening is daarom nuchter. Die 1,149 miljard dollar aan omzet is 7,34 procent van de huidige HYPE-market cap van 15,67 miljard dollar. De geannualiseerde omzet van DefiLlama komt uit op 828,3 miljoen dollar, of 5,29 procent van die market cap. Voor een token die op buybacks leunt, is dat de kern van de waardering.

Lees ook:  Rechter blokkeert Trumps verbod op Anthropic. Een historische uitspraak.
HYPE omzetmijlpaal marktkaart
CryptoFocus-bewerking van DefiLlama, CoinGecko en Hyperliquid-data, met brondata.

De hefboom is groter dan het dagvolume

Het tweede cijfer is scherper dan de omzetmijlpaal. Hyperliquid-data tonen 21,95 miljoen HYPE open interest. Tegen de markprijs is dat ongeveer 1,55 miljard dollar aan openstaande perpetuals. Dat is 9,87 procent van de HYPE-market cap.

Dat open interest is ook 405 procent van het 24-uurs spotvolume dat CoinGecko publiceert. De vergelijking is niet perfect, omdat futuresvolume en spotvolume andere markten zijn. Toch zegt de verhouding iets nuttigs. De hefboom is groot genoeg om een koersbeweging te versnellen als recordkopers of late longs tegelijk moeten afbouwen.

Daarom is de omzetmijlpaal geen vrijbrief voor een rechte stijging. Het protocol verdient geld, maar de tokenprijs beweegt ook op positionering. Bij 1,55 miljard dollar open interest kan een kleine verandering in risicozin zwaar wegen. Dat weegt dan zwaarder dan 788.113 dollar dagomzet.

CryptoFocus berekening
1Cumulatieve omzet: 1,149 miljard dollar, 7,34 procent van market cap.
2Geannualiseerde omzet: 828,3 miljoen dollar, 5,29 procent van market cap.
3Open interest: 1,55 miljard dollar, 9,87 procent van market cap.
4Open interest versus CoinGecko-volume: ongeveer 405 procent.

Wat dit betekent voor de Nederlandse belegger

Voor Nederlandse beleggers is de vraag niet of Hyperliquid een goed protocol is. De les zit in de combinatie van opbrengst, buybacks en hefboom. Wie HYPE via een buitenlandse venue of afgeleid product koopt, neemt niet alleen koersrisico. Ook liquiditeitsrisico rond perpetuals telt mee, zoals eerder bleek bij HYPE open interest.

Onder MiCA ligt de nadruk in Europa op duidelijkere informatie, vergunningen en klantbescherming bij crypto-aanbieders. Dat helpt alleen beperkt bij on-chain perps en niet-EU-routes. Wie de MiCA-hefboomdiscussie en de MiCA-deadline voor beleggers volgt, ziet hetzelfde probleem terugkomen. De regels kunnen de toegang kaderen, maar ze halen de hefboom niet uit de markt.

Lees ook:  Wat betekent de hyperliquid funding rate cap voor traders?

Een illustratief voorbeeld maakt dat concreet. Een positie van 1.000 euro in HYPE verliest 81,90 euro bij een daling van 8,19 procent. Dat is de afstand tot de ATH. Met 3 keer leverage wordt dat verlies ongeveer 245,70 euro, exclusief kosten en funding. Dat is geen advies, maar wel het verschil tussen een spotpositie en een hefboompositie.

Waar de markt nu op let

Het eerste niveau is de recordzone rond 76,70 dollar. CoinGecko registreerde die ATH op 16 juni. HYPE staat daar nog 8,19 procent onder. Een aanval op dat niveau heeft meer waarde als het DefiLlama-volume meeloopt en de funding niet snel oploopt.

Het tweede punt is de omzetlijn zelf. Als de dagomzet onder 1 miljoen dollar blijft, schuift het verhaal van cashflow naar hefboom. Dat geldt vooral bij hoog open interest. Dat maakt de token gevoeliger voor een harde terugval in handelsactiviteit. Hyperliquid blijft dan winstgevend ogen, maar de markt betaalt minder graag voor die winst.

Het derde punt is regelgeving rond perpetuals. Phemex wijst op de CFTC-context. Crypto Briefing beschreef eerder hoe Amerikaanse goedkeuring de categorie minder grijs maakt. Dat is geen vergunning voor Hyperliquid zelf. Het is wel een reden waarom professionele partijen de sector serieuzer nemen.

Waar we nu op letten
176,70 dollar: vorige ATH en eerste echte test voor kopers.
21 miljoen dollar dagomzet: grens tussen groei en afkoeling.
31,55 miljard dollar open interest: hefboomniveau dat liquidaties kan versnellen.
4MiCA en perpregels: relevant voor Europese toegang, niet voor elk on-chain risico.

Dit artikel is informatief en geen financieel advies. Beleggen in crypto-activa brengt risico op verlies met zich mee. Doe eigen onderzoek naar de voorwaarden, de fiscale gevolgen en de eigen risicobereidheid. Raadpleeg bij twijfel een onafhankelijk adviseur voordat je kapitaal inzet.

Partnerdeal

Bybit - Welkomstbonus 30 USDC!

Ontvang nu een welkomstbonus bij Bybit, maar liefst 30 USDC!.

Lees hier de voorwaarden
Nu naar Bybit
Voorkeur cryptofocus google nieuws
Lotte Herkens
Lotte Herkens
Lotte Herkens schrijft over crypto alsof het om geld gaat dat je morgen echt nodig hebt. Ze volgt bitcoin en altcoins al jaren, maar wordt pas enthousiast als er data, adoptie of beleid achter zit. Haar stukken zijn kort, scherp en praktisch: wat is er gebeurd, waarom boeit het, en wat kan het betekenen voor je portfolio? Ze heeft een zwak voor on-chain trends, macro-cijfers en alles wat schuurt tussen regelgeving en innovatie. Als ze niet schrijft, zit ze vaak met een koffie in de trein, podcasts te luisteren, of maakt ze lange wandelingen om een verhaal “recht” te krijgen. Lotte is nuchter, nieuwsgierig en allergisch voor hype. Ze wil dat lezers snappen wat er speelt — zonder dat het voelt alsof je een whitepaper moet doorploegen.
Lees ook