HomenieuwsAltcoinsWie heeft het meeste XRP? Dit is waar XRP voor wordt gebruikt.

Wie heeft het meeste XRP? Dit is waar XRP voor wordt gebruikt.

Cryptofocus bron in google
Bybit - sponsored
Ontvang nu een welkomstbonus bij Bybit, maar liefst 30 USDC!

Onderzoek en educatie platform, Crypto pundit X Finance Bull, heeft een analyse gemaakt van de wereldwijde verdeling en het gebruik van XRP. Volgens het onderzoek is Azië-Pacific de grootste regio met 35% tot 40% van alle XRP-houders, die gemiddeld 4.200 XRP bezitten. 

Wat je moet weten
1
Azië-Pacific heeft de meeste XRP-houders Daar zit volgens het artikel 35% tot 40% van alle XRP-houders. Gemiddeld bezitten zij ook het meest, met ongeveer 4.200 XRP per persoon. XRP wordt daar vooral gebruikt voor overschrijvingen en handel.
2
Ripple Labs is veruit de grootste XRP-houder Uit de cijfers blijkt dat Ripple Labs, via escrow en operationele reserves, samen een groot deel van het totale aanbod bezit. Ook grote beurzen zoals Binance, Uphold en Bithumb hebben flinke hoeveelheden XRP in beheer.
3
XRP wordt vooral gezien als betaalmiddel voor internationale transacties Het artikel benadrukt dat XRP wereldwijd vooral relevant is voor grensoverschrijdende betalingen. Dat beeld wordt versterkt doordat 12 van de 30 banken in het SWIFT-blockchainproject bevestigde Ripple-partners zijn.

Hoe is XRP over de wereld verdeeld?

Azië-Pacific leidt qua aantal XRP-houders. Hier heeft elke houder gemiddeld 4.200 XRP. De belangrijkste toepassingen in deze regio zijn overschrijvingen en handelen, blijkt uit het rapport.

Noord-Amerika volgt met 25% tot 30% van de houders, maar met kleinere gemiddelde portefeuilles van rond de 1.850 XRP. Deze regio verschuift naar institutioneel gebruik. Goldman Sachs is de grootste institutionele houder van XRP.

Europa telt 20% tot 25% van de XRP-houders met gemiddelde holdings van 2.100 XRP. Europese gebruikers passen XRP vooral toe voor portfolio diversificatie. Latijns-Amerika heeft tussen 8% en 12% van de houders, die XRP vooral gebruiken voor grensoverschrijdende betalingen.

Lees ook:  Waarom zakt de XRP koers terug naar 1,42 dollar?
Regio% XRP houdersGemiddeld #XRPVoornaamste gebruiksdoel
Azië-Pacific35-40%4200 XRPOverschrijvingen en Handelen
Noord-Amerika25-30%1850 XRPSpeculeren en institutioneel
Europa20-35%2100 XRPPortfolio diversivicatie
Latijns-Amerika8-12%890 XRPgrensoverschrijdende betalingen
Overig3-7%1200 XRPGemengd

Welke instellingen en regio’s domineren het gebruik van XRP?

Goldman Sachs staat bekend als de grootste institutionele XRP houder. In Noord-Amerika verandert het gebruik van XRP richting institutioneel. Dit laat zien dat grote spelers de Ripple munt toepassen als onderdeel van hun investeringsstrategie.

Veruit de grootste groep XRP houders zet XRP in als wereldwijd betaalmiddel tussen landen. Dit is zeer positief, gezien XRP zichzelf ook positioneert als dé crypto voor cross-border payments.

Het gemiddelde bezit verschilt fors per regio, wat inzicht geeft in het gebruik en de adoptie per continent. Er is dit jaar (2026) ook onderzoek gedaan naar individuele XRP holders. Hierbij is Ripple labs met grote afstand de grootste holder van XRP.

NaamAccount typeBalans (XRP)% van totale aanbod
Ripple Labs (Escrow)Corporate reserve33,895,022,63733.90%
Ripple Labs (Operational)Treasury/Operations6,100,000,0006.10%
BithumbExchange opslag1,787,273,5821.78%
BinanceExchange opslag1,679,562,2751.68%
UpholdExchange opslag1,505,748,3281.50%
UPbitExchange opslag1,365,082,7321.36%
Chris LarsenIndividueel (Founder)1,330,027,1121.33%
BitbankExchange opslag571,995,3700.57%
CoincheckExchange opslag552,978,2650.55%
KrakenExchange opslag384,812,2660.38%

Bron: BingX Academy – Data as of February 16, 2026. Values calculated at $1.46/XRP

Wat betekent de SWIFT-samenwerking voor XRP?

Van de 30 banken waarmee SWIFT samenwerkt aan een blockchain-gebaseerd systeem voor realtime grensoverschrijdende betalingen, zijn 12 bevestigde Ripple-partners. Dezelfde banken die de toekomst van SWIFT bouwen, werken met Ripple samen.

Lees ook:  22-Year-Old California Man Gets 70 Months for $263M Crypto Money Laundering

Dit laat zien dat XRP en Ripple onderdeel zijn van de infrastructuur die financiële messaging en betalingen wereldwijd kan moderniseren.

Wat betekent dit voor jou?

  • 35% tot 40% van de XRP-houders zit in Azië-Pacific met gemiddeld 4.200 XRP. Dit wijst op brede adoptie en gebruik voor remittances en trading in die regio.
  • Goldman Sachs is de grootste institutionele houder van XRP. Dit geeft aan dat grote financiële spelers de token serieus nemen.
  • 12 van de 30 SWIFT-banken zijn Ripple-partners. Dit betekent dat de relatie tussen XRP en gedecentraliseerde betalingen steeds verder wordt versterkt.

Een bredere blik op XRP’s positie

XRP wordt wereldwijd gebruikt voor uiteenlopende doeleinden, van remittances in Azië-Pacific tot institutionele doelen in Noord-Amerika. De aanwezigheid in de SWIFT-blockchainontwikkeling laat zien dat XRP een rol speelt in de toekomst van internationale betalingen. Dit alles terwijl de koers momenteel beweegt rond $1,32, wat de marktactiviteit benadrukt.

XRP als wereldwijd geaccepteerde crypto toepassing

X Finance Bull benadrukt dat XRP niet beperkt blijft tot één land of regio. Het token lost verschillende problemen op, afhankelijk van waar het wordt ingezet. De combinatie van groeiende institutionele belangstelling en praktische toepassingen in regio’s als Azië-Pacific en Latijns-Amerika onderstreept de wereldwijde relevantie.

De samenwerking van meerdere banken in de SWIFT-blockchain-infrastructuur met Ripple-partners is een belangrijk signaal voor de integratie van XRP in het traditionele financiële systeem.

Partnerdeal

Bybit - Welkomstbonus 30 USDC!

Ontvang nu een welkomstbonus bij Bybit, maar liefst 30 USDC!.

Lees hier de voorwaarden
Nu naar Bybit
Voorkeur cryptofocus google nieuws
Rick den Hartog
Rick den Hartog
Rick den Hartog is het type cryptoschrijver dat liever één goede grafiek laat spreken dan tien loze quotes. Hij volgt bitcoin al jaren en kijkt met een macro-bril naar de markt: rente, liquiditeit, sentiment en de domino’s die daarna vallen bij altcoins. Geen hype. Wel context. In zijn artikelen legt hij lastige dingen simpel uit, zonder kinderachtig te doen. Wat is er gebeurd, wat betekent het, en waar zitten de valkuilen? Rick is kritisch op snelle beloftes en heeft een zwak voor verhalen waar techniek en economie elkaar raken. Buiten het schrijven om is hij vaak bezig met sport of duikt hij in een nieuw onderwerp tot hij het echt snapt. Zijn stijl is direct, nuchter en altijd gericht op één ding: lezers helpen betere keuzes te maken.
Lees ook